O Referacie

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW

KOLONIA 19

14 – 520 Pieniężno

Tel. 55 242 92 43 * Fax 55 242 93 92

e-mail: refermis@werbisci.pl * www.seminarium.org.pl/referat

www.werbisci.pl

BANK PEKAO S.A. O. ELBLĄG Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje Misji!

Jako Misyjna Rodzina Arnoldowa, w skład której wchodzą ludzie ze wszystkich kontynentów oraz różnych ras i narodów z 72 krajów, nie powinniśmy świątecznie spocząć na przysłowiowych laurach. Tym co nas łączy, jest duch misyjny, który zawsze jest żywy, odważny i patrzący w przyszłość. Będąc pomocnikami misjonarzy, a  nierzadko przedłużeniem ich rąk, musimy mieć tego świadomość i ciągle o tym pamiętać. Każdy z nas jest ważny i wnosi do naszej wspólnoty – w sobie tylko właściwy sposób – dar: modlitwy, cierpienia, zaangażowania i ofiary. Stokrotne Bóg zapłać za wszystko.

W miłości Słowa Bożego
o. Wiesław Dudar SVD

Dyrektor Referatu Misyjnego
Księży Werbistów w Pieniężnie

 ***************

XVIII OGÓLNOPOLSKA
WERBISTOWSKA
AKCJA POMOCY KIEROWCÓW
NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU
PIENIĘŻNO 2012


http://seminarium.org.pl/referat/wp-content/uploads/2011/03/Logo_Akcji_sw._Krzysztofa_2012_projekt_Slawomir_Blazewic1-150x150.jpgPo raz osiemnasty Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie organizuje Ogólnopolską Akcję Świętego Krzysztofa – Pieniężno 2012. Zebrane środki mogą pomóc misjonarzom w realizacji ich misji głoszenia Ewangelii oraz niesieniu pomocy potrzebującym, nierzadko ratując ich zdrowie czy życie. Samochody, motocykle, rowery czy łodzie motorowe to przede wszystkim narzędzia pracy, które pomagają „ogarnąć” wiele parafii i terenów misyjnych.

W tym roku o pomoc proszą: – w dofinansowaniu zakupu samochodu: o. Andrzej Mochalski z Argentyny, o. Jacek Gniadek z Zambii, o. Zdzisław Grad z Madagaskaru i s. Jordana Przybył z Boliwii; – w remoncie pojazdów: o. Stanisław Gergont
z Ghany, o. Władysław Dybaś z Togo i o. Józef Maciołek z PNG. Drobnymi kwotami chcielibyśmy wspomóc w niewielkich remontach wiele innych misyjnych pojazdów. Tradycyjnie pewną kwotę pragniemy przekazać na utrzymanie ambulansu w indyjskiej wiosce trędowatych w Puri, gdzie pracował śp. o. Marian Żelazek SVD (1918 – 2006).

W ubiegłym roku, dzięki Państwa życzliwości, pomogliśmy w dofinansowaniu zakupu samochodu dla: o. Jacka Gniadka z parafii św. Rodziny z Lusaki w Zambii; z Beninu, o. Wojciecha Minty z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Badjoude;  a także parafii Trójcy Przenajświętszej w Parakou  oraz parafii Chrystusa Króla w Mahatsinjo z Madagaskaru. Pomoc w remoncie wysłużonych pojazdów otrzymali: w Boliwii, o. Tomasz Kafka z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Laja i o. Władysław Świątek z parafii św. Jakuba Ap. z Coripata; a z Madagaskaru parafia MB Królowej Pokoju w Ambohitsary. Pomogliśmy równieżw dofinansowaniu zakupu motocykli: o. Sławomirowi Rzepce z parafii MB Śnieżnej w Iguape w Brazylii i parafii NMP z Lourdes w Guérin-Kouka z Togo oraz pięciu indyjskim parafiom. Duszpasterze z Angoli otrzymali wsparcie na zakup siedmiu rowerów dla tamtejszych katechistów i pracowników służby zdrowia. Z okazji 5 rocznicy śmierci o. Mariana Żelazka SVD, Ojca Trędowatych z Puri, w Indiach, sfinansowaliśmy remont ambulansu w wiosce trędowatych oraz pomogliśmy w zakupie kilku rikszy, aby trędowaci mogli sami zarabiać na utrzymanie własne i swoich rodzin.

Prosimy w miarę możliwości o pomoc. Zachęcamy, aby w duchu  wdzięczności złożyć ofiarę, l grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Pamiętajmy, że KAŻDY DAR MA ZNACZENIE. Pomoc finansową można przekazać na podane konto Referatu Misyjnego z dopiskiem Akcja Kierowców.

Serdecznie zapraszamy 22 lipca 2012 r., w niedzielę, na godz. 10.00 do kościoła Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii. O. Waldemar Kus SVD – sekretarz ds. Misji, odprawi  Mszę św. w ramach Nowenny Mszalnej ku czci św. Krzysztofa w intencji Darczyńców i ich rodzin, którzy włączyli się bądź włączą w tę akcję. W programie po Mszy św.: poświęcenie pojazdów, zwiedzanie Muzeum Misyjno – Etnograficznego, spotkanie z misjonarzem, krótki film misyjny.

o. Wiesław Dudar SVD
Dyrektor Referatu Misyjnego

AKCJA TRWA PRZEZ CAŁY ROK

**************************

Czuwanie Rodziny Arnoldowej na Jasnej Górze- podsumowanie (kliknij)

**************************

Życzenia wielkanocne

WIELKANOC -  GDZIE ZWYCIĘŻA MIŁOŚĆ BOGA

Gdzie rozkwita miłość Boga, śmierć nie jest w stanie zgasić iskry życia.

Gdzie jaśnieje miłość Boga, żaden kamień nie może przesłonić światła życia.

Gdzie jak słońce świeci miłość Boga, tam już teraz niebo jest na ziemi!

Drodzy Dobrodzieje i Przyjaciele Misji!

Nie było, nie ma i nie będzie człowieka, który nie musiałby nieść codziennego krzyża choroby, niezrozumienia, opuszczenia i wielu innych. Możemy powiedzieć: ilu ludzi tyle krzyży. Każdy jest trudny i dokuczliwy, ale niesiony z Bogiem  staje się lżejszy i jest błogosławieństwem – chociaż nie jest to takie proste do zrozumienia. Tych krzyży nie brakuje i Wam, Drodzy Dobrodzieje, jak też i misjonarzom pracującym tu w Ojczyźnie i w najdalszych zakątkach świata. Poprzez życzliwą modlitwę możemy sobie wzajemnie pomóc, ulżyć. Nie zapominajmy o tym, bo razem łatwiej jest pokonywać trudy i przeciwności.

Zapraszam każdego 27 dnia miesiąca w godzinie Apelu Jasnogórskiego do wspólnej modlitwy u stóp Jasnogórskiej Matki Kościoła. Zapraszam też w dniu z 14 na 15 kwietnia na Modlitewne Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej, które odbędzie się w Częstochowie. Dobrą okazją są Spotkania Rejonowe Przyjaciół Misji i wiele innych organizowanych w naszych parafiach i domach misyjnych. Prośmy gorąco Trójjedynego Boga o dar nowych powołań misyjnych, których tak bardzo brakuje. My ze swej strony zapewniamy o wdzięcznej pamięci modlitewnej w Waszych intencjach.

Drodzy Dobrodzieje i Przyjaciele Misji!

Bóg zna drogi wyjścia nawet z najbardziej beznadziejnych i trudnych sytuacji. Bóg stwarza światło i życie również tam, gdzie człowiek widzi już tylko mrok, śmierć i zniszczenie. Bóg wyciąga nas z grobów rozpaczy, zwątpienia, bezsensu bo On i tylko On jest Bogiem nadziei, pociechy i życia. Głębokiej i niezachwianej wiary w miłość i moc Boga, radosnego Alleluja i wszelkich łask Chrystusa Zmartwychwstałego z okazji Świąt Wielkanocnych wraz z misjonarzami Rodziny Arnoldowej życzy wdzięczny,

o. Wiesław Dudar SVD

Dyrektor Referatu Misyjnego
Księży Werbistów w Pieniężnie

Wielkanocne akcje pomocy misjom- kliknij

*****************************

*******************************

MISJONARZE WERBIŚCI. Jesteśmy misyjną wspólnotą zakonną ojców i braci z 65 narodowości. Za swój obowiązek uważamy głosić Słowo Boże wszystkim ludziom. Pracujemy w 70 krajach świata, na wszystkich kontynentach.

Na pierwszym miejscu staramy się być tam, gdzie Ewangelii jeszcze w ogóle nie głoszono, albo gdzie jeszcze głoszona jest w stopniu niedostatecznym. Pracujemy w amazońskiej dżungli i na uniwersytetach w Japonii, w afrykańskich wioskach i europejskich miastach, wszędzie tam, gdzie jest człowiek szukający i potrzebujący Boga. Już przeszło 6000 werbistów, wśród nich 600 z Polski, głosi Ewangelię w różnych krajach na całym świecie.

Aby misjonarze jeszcze skuteczniej głosili Chrystusa powołano do istnienia Referaty Misyjne. Ich zadaniem jest prowadzenie wśród społeczeństwa szeroko pojętej animacji misyjnej, zdobywania ofiar i funduszy na codzienne utrzymanie misjonarzy oraz misyjnych parafii i instytucji. Współpracując z Referatem Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie pomagasz w zakładaniu i w rozwoju Kościoła aż na krańcach świata. Pamiętaj obojętność nie jest pomocą. Przeszło 350 polskich werbistów w krajach misyjnych liczy na Twoją pomoc.

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
Kolonia 19
14 – 520 Pieniężnogm.Pieniężno
pow.braniewski
woj.warmińsko-mazurskie

Tel. (0-55) 242 92 43

Fax. (0-55) 242 93 92

e-mail: refermis@werbisci.pl

Bank PEKAO S.A. oddział Elbląg

Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Pewny kontakt telefoniczny
z Referatem Misyjnym w Pieniężnie tylko
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 14.30.

Druk do przekazu można pobrać tutaj.

Księża Werbiści (Zgromadzenie Słowa Bożego) posiada osobowość prawną i na podstawie art. 55 ust. 7 ustawy z dnia 17. maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 29 poz. 154 z późn. zm.) może przyjmować darowizny na działalność charytatywno – opiekuńczą. Oznacza to, że wpłacając na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie ofiary na rzecz misji, możecie Państwo darowaną przez Was kwotę odliczyć sobie od dochodu.

Z całego serca składam „Bóg zapłać” za pamięć i życzliwość okazywaną Misyjnemu Dziełu Kościoła. To dzięki Wam misjonarze mogą nadal trwać na misyjnej niwie i czynić uczniami Chrystusa Pana wszystkie narody. Niech Trójjedyny Bóg, dawca życia i miłości pamięta Wasze oddanie Ewangelii.

W miłości Słowa Bożego
o. Wiesław Dudar SVD

Dyrektor Referatu Misyjnego
Księży Werbistów w Pieniężnie