Konkurs literacko-platyczny: przed finałem

Już w najbliższą sobotę, 30 maja, w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbędzie się uroczystość finałowa II edycja Konkursu literacko-plastycznego zatytułowanego „Gdy myślę misje…”.
Tegoroczna edycja cieszy się niezwykłą popularnością. Termin nadsyłania prac konkursowych minął 10 maja.

Otrzymaliśmy 167 prac literackich i 642 prace plastyczne – mówi o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Muzeum Misyjno-Etnograficznego w Pieniężnie. – Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania, choć nie ukrywam, że bardzo się cieszymy, iż tak wiele dzieci i młodych ludzi zdecydowało się wziąć udział w konkursie.

Uroczystość finałowa rozpocznie się o godz. 9.00. Na godz. 10.00 zaplanowano Mszę Świętą w intencji dzieci całego świata. Po niej odbędą się zajęcia warsztatowe, spotkania z misjonarzami, projekcje filmów misyjnych, gry i zabawy. O godz. 13.45 nastąpi otwarcie wystawy prac konkursowych i rozstrzygnięcie konkursu. Będzie też okazja do zwiedzenia muzeum, wspólna fotografia oraz wysłanie pozdrowień do dzieci całego świata. Uroczystość zakończy się około godz. 15.00.

Organizatorem konkursu, który odbywa się z okazji rozpoczynającego się niebawem IV Krajowego Kongresu Misyjnego, jest Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie.