WIELKANOCNA AKCJA POMOCY KOŚCIOŁOWI MISYJNEMU

Chrześcijanin to człowiek otwarty, wrażliwy, posiadający sens i cel życia, a w sytuacjach trudnych i bolesnych przepełniony nadzieją. Wie, że wszystko jest w rękach Boga, któremu ufa ale jest świadomy tego, że Bóg liczy na człowieka, który poprzez życie wiarą, wielkie i wrażliwe serce, będzie niósł Bożą miłość do wszystkich ludzi bez wyjątku. Angażując się w WIELKANOCNĄ AKCJĘ POMOCY KOŚCIOŁOWI MISYJNEMU – PIENIĘŻNO 2015 stajemy się pomocnikami Stwórcy i misjonarzy. Wspólnie z nimi ocieramy łzy, podajemy kubek wody czy kromkę chleba, głosimy Ewangelię, wskazując właściwy kierunek i sens życia.

OTO NAJNOWSZE PROJEKTY MISYJNE:

1. WIELKANOCNE ŚNIADANIE. Zasiadając do wielkanocnego śniadania w gronie Rodzinnym i Bliskich, dzieląc radość Zmartwychwstania Pańskiego i radość świąt, możemy podać głodnym i odrzuconym zbawienną kromkę chleba. Możemy zaprosić w duchowy sposób do wspólnego świętowania cierpiących głód, chorych, samotnych i ofiary wojen z krajów misyjnych.

2. BILETY I WYPRAWKA. Tradycyjnie także w tym roku grupa młodych werbistów i misjonarzy świeckich udaje się na misje. Zakup biletów i niezbędnych rzeczy służących w pracy to duże koszty. Możesz pomóc młodym misjonarzom w ich starcie życiowym.

3. MISYJNY SZPITAL. S. Marcelina Gruszka SSpS z Nkawkaw w Ghanie prosi o pomoc w zakupie niezbędnych leków a także wyposażeniu w podstawowy sprzęt medyczny misyjnego Szpitala Świętej Rodziny .

4. WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC. Nawet najprostsze wyposażenie kościoła czy kaplicy misyjnej jest dużym problemem dla niektórych wspólnot i nie chodzi tu o przedmioty zbędne czy luksusowe. O pomoc proszą misjonarze z Indonezji, Ghany, Demokratycznej Republiki Konga i Madagaskaru. Pomóżmy im w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary.

5. DZIECI ULICY. Głód i choroby, brak rodziców i najbliższych, wojny, bieda oraz wiele innych czynników, powodują cierpienia dzieci. Dzięki Tobie misjonarz może chociaż trochę zaradzić ich potrzebom.

6. KSZTAŁCENIE KATECHISTÓW. Kapłanów jest wciąż za mało, dlatego ważną sprawą jest kształcenie katechistów i liderów różnych grup działających w Kościele. To właśnie oni już w niedługim czasie będą wspólnie z misjonarzami troszczyć się o duchowy wzrost wiernych.

7. GABINET DENTYSTYCZNY. Brat Jerzy Kuźma SVD z Papui Nowej Gwinei prosi o pomoc w wyposażeniu gabinetu dentystycznego w przychodni w Madang.

8. LEKCJONARZ W SHONA. O. Krystian Traczyk SVD z Zimbabwe prosi o pomoc w dofinansowaniu druku trzech tomów lekcjonarza mszalnego w języku Shona. Pozwoli to lepiej zrozumieć Słowo Boże i głębiej przeżyć codzienną liturgię Mszy Świętej.

Wspólnie możemy zrobić więcej.
O. Wiesław Dudar SVD – Dyrektor Referatu Misyjnego

REFERAT MISYJNY KSIĘŻY WERBISTÓW
KOLONIA 19, 14-520 PIENIĘŻNO
Tel. 55 242 92 43; fax 55 242 93 92;
e -mail: refermis@werbisci.pl
www.seminarium.org.pl/referat;
www.werbisic.pl , www.werbisci.tv
Bank PEKAO S.A. o. Elbląg nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119