• Category Archives Werbistowska Akcja Pom. Kościołowi
 • Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2010

  Werbistowska Adwentowa Akcja Pomocy Kościołowi Misyjnemu – Pieniężno 2010

  W ostatnim Orędziu Misyjnym Ojciec Święty Benedykt XVI, zaapelował „oczami duszy patrzmy na niezmierzone obszary misyjne, poczujmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zadanie Kościoła, jakim jest głoszenie Ewangelii”. Ten papieski apel nie może być tylko głosem wołającego na pustyni, lecz powinien przynosić dobre owoce misyjnej posługi Kościoła wszędzie tam, gdzie głoszona jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Istnieje w Kościele duża grupa osób, którym leży na sercu troska o rozwój Kościoła misyjnego, lecz wobec ilości problemów i wyzwań z jakimi borykają się młode Kościoły i misjonarze jest ich wciąż zbyt mało.

  Składam Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać” za nieocenioną pomoc, jakiej udzielacie misjom i misjonarzom a równocześnie proszę o włączenie się w miarę możliwości w kolejną Werbistowską  Adwentową Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu – PIENIĘŻNO 2010. Niezmierzone obszary misyjne wciąż potrzebują pomocy, pamiętajmy – razem możemy zrobić więcej.

  Zapraszamy do wsparcia, któregoś z projektów misyjnych:

  1. WIGILIJNY STÓŁ

  Puste miejsce przy wigilijnym stole to nasza bożonarodzeniowa tradycja, „zaproś duchowo” misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twojego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu „zasiądą duchowo” potrzebujący z krajów misyjnych.

  2. KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE

  Komunizm i zawierucha wojenna zniszczyła prężnie działający Kościół na Wschodzie. Obecnie odradzające się wspólnoty katolickie nadal borykają się z wieloma problemami, których same nie są w stanie pokonać.

  3. AGREGAT DLA NZETO

  O. Emil Kałka SVD, pracujący w parafii Matki Bożej Różańcowej z Nzeto (Angola) prosi o pomoc w zakupie agregatu prądotwórczego. Jest on potrzebny do pracy pastoralnej w trakcie odwiedzin wielu katolickich wspólnot znajdujących się w buszu, z dala od cywilizacji i głównej drogi.

  4. DZIEŁO OJCA ŻELAZKA

  W kwietniu 2011 r. minie piąta rocznica śmierci nestora polskich misjonarzy o. Mariana Żelazka SVD. W indyjskim Puri pozostawił zorganizowaną przez siebie kolonię trędowatych. Przebywają tam dorośli i dzieci, potrzebna jest wiec szkoła, kuchnia miłosierdzia, niewielka przychodnia zdrowia. Możesz pomóc trędowatym, możesz dać im szansę.

  5. CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY

  Aby gorliwie i owocnie głosić Ewangelię, nie może zabraknąć im powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

  6. POMOC DZIECIOM

  Osierocone, bezbronne, głodne i bez perspektyw na przyszłość dzieci to nierzadkie zjawisko w wielu krajach misyjnych. Możesz pomóc i odmienić ich los.

  Ewentualnego wsparcia możecie Państwo dokonać wpłacając ofiarę na podane konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie z dopiskiem wybranego przez Was projektu misyjnego.


  o. Wiesław Dudar SVD

  Dyrektor Referatu Misyjnego

  Księży Werbistów w Pieniężnie

  Referat Misyjny Księży Werbistów * Kolonia 19 * 14 – 520 Pieniężno

  Tel. (55) 242 92 43 * Fax (55) 242 93 92

  e-mail: refermis@werbisci.pl * www.seminarium.org.pl/referat * www.werbisci.pl

  Bank PEKAO S.A. o.Elbląg     Nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119


  Pewny kontakt telefoniczny z REFERATEM MISYJNYM w Pieniężnie tylko
  od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30