• Category Archives Akcja św. Krzysztofa
 • Akcja św. Krzysztofa 2011

  XVII OGÓLNOPOLSKA WERBISTOWSKA AKCJA POMOCY KIEROWCÓW NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU – PIENIĘŻNO 2011


  Szanowni Państwo

  Są takie miejsca na ziemi, gdzie docierają tylko misjonarze. Poza głoszeniem Ewangelii służą  pomocą miejscowej ludności w ich codziennym życiu, a nierzadko są jedynymi, którzy pomagają znosić im różnego rodzaju przeciwności losu, choroby, klęski żywiołowe czy nawet konflikty zbrojne. Przydatne i niezbędne okazują się wówczas różne rodzaje środków transportu, które stają się skutecznym narzędziem pomocy.

  Jeżeli uznacie Państwo za właściwe, to prosimy o włączenie się – w miarę możliwości – w XVII WERBISTOWSKĄ AKCJĘ ŚW. KRZYSZTOFA – PIENIĘŻNO 2011. Ofiary pieniężne można przekazać na podane poniżej konto, wybierając konkretny projekt. Zachęcamy także, aby w duchu wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie ofiarować jeden grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Każda, nawet najmniejsza ofiara ma znaczenie.

  PROSIMY

  W tym roku wpłynęło do nas wiele podań z instytucji i parafii misyjnych oraz od misjonarzy z prośbą o pomoc. O dofinansowanie zakupu samochodu proszą: o. Jacek Gniadek z parafii Świętej Rodziny z Lusaki w Zambii, o. Wojciech Minta z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Badjoude w Beninie, parafia Trójcy Przenajświętszej w Parakou oraz parafia Chrystusa Króla w Mahatsinjo na Madagaskarze. O pomoc w remoncie wysłużonych pojazdów proszą: o. Tomasz Kafka z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Laja i o. Władysław Świątek z parafii św. Jakuba w Coripata w Boliwii oraz parafia MB Królowej Pokoju w Ambohitsary na Madagaskarze. Z prośbą o pomoc w zakupie motocykli zwrócili się o. Sławomir Rzepka z parafii MB Śnieżnej w Iguape w Brazylii i parafia NMP z Lourdes w Guérin-Kouka w Togo oraz pięć indyjskich parafii. Duszpasterze z Angoli proszą o siedem rowerów dla tamtejszych katechistów i pracowników służby zdrowia. Z okazji piątej rocznicy śmierci o. Mariana Żelazka SVD, Ojca Trędowatych z Puri w Indiach, chcemy sfinansować remont ambulansu w wiosce trędowatych oraz pomóc w zakupie kilku rikszy, aby trędowaci mogli sami zarabiać na utrzymanie własne i swoich rodzin.

  DZIĘKUJEMY

  W ubiegłym roku, dzięki życzliwości i hojności Darczyńców, mogliśmy pomóc w dofinansowaniu zakupu samochodów dla następujących parafii: św. Tammaro w Ambatoondrazaka na Madagaskarze, Zwiastowania NMP w Salegseg na Filipinach, św. Józefa w Beterou w Beninie (o. Marek Pogorzelski), a także szkoły św. Pawła Apostoła w Kaduthuruthy i Werbistowskiego Centrum Rozwoju w Pune w Indiach.

  Dofinansowaliśmy także zakup pojazdów potrzebnych do pracy pastoralnej: o. Stanisławowi Różowi z Meru w Kenii, o. Józefowi Zapolskiemu z Panamy, o. Wojciechowi Mittelstaedtowi z Sao Paulo w Brazylii i o. Wojciechowi Szypule z werbistowskiego domu formacyjnego w Lusace w Zambii. Duszpasterze z indyjskich parafii otrzymali 6 motocykli, a s. Dorocie Piechocie SSpS z Timbunke w PNG podarowano rower. Jak zwykle wsparliśmy utrzymanie ambulansu w wiosce trędowatych w Puri w Indiach.

  CZEKAMY

  Serdecznie zapraszamy 24 lipca 2011 r. w niedzielę na godz. 10.00 do kościoła Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w ramach nowenny mszalnej ku czci św. Krzysztofa w intencji Darczyńców i ich Rodzin oraz Kierowców, którzy włączyli się lub włączą w XVII WERBISTOWSKĄ AKCJĘ ŚW. KRZYSZTOFA. Uroczystości będzie przewodniczył o. Jan Wróblewski SVD – wiceprowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

  Tradycyjnie po Mszy św. nastąpi poświęcenie wszystkich pojazdów znajdujących się na naszym parkingu. Chętni będą mogli zwiedzić Muzeum Misyjno-Etnograficzne, wziąć udział w spotkaniu z misjonarzem oraz obejrzeć krótki film ukazujący misjonarską rzeczywistość.

  Relacja z tegorocznej akcji: kliknij tutaj

  Tekstowa wersja homilii: Nieśmy Chrystusa- homilia

  AKCJA TRWA PRZEZ CAŁY ROK!

  Wiesław Dudar SVD

  Dyrektor Referatu Misyjnego

  Zestaw pobożnych pieśni, które można śpiewać jadąc samochodem.
  Zostały dobrane według aktualnie rozwijanej prędkości.

  90 km/h – „To szczęśliwy dzień”
  100 km/h – „Cóż Ci, Jezu, damy”
  110 km/h – „Ojcze, Ty kochasz mnie”
  120 km/h – „Liczę na Ciebie, Ojcze”
  130 km/h – „Panie, przebacz nam”
  140 km/h – „Zbliżam się w pokorze”
  150 km/h – „Być bliżej Ciebie chcę”
  160 km/h – „Pan Jezus już się zbliża”
  170 km/h – „U drzwi Twoich stoję Panie”
  180 km/h – „Jezus jest tu”
  200 km/h – „Witam Cię, Ojcze”
  220 km/h – „Anielski orszak niech twą duszę przyjmie”

  Warto pamiętać, że do 130 km/h opiekuje się nami św. Krzysztof.

  Przy większych prędkościach jego rolę przejmuje św. Piotr.

  Szerokiej drogi i pamiętaj: Jedź tak, żeby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą!!!

  Święty Krzysztofie, módl się za nami!

  ***********************************************************

  Referat Misyjny Księży Werbistów

  Kolonia 19, 14-520 Pieniężno

  tel. (0-55) 242 92 43;  fax (0-55) 242 93 92

  konto: Bank PEKAO S.A. O/Elbląg

  nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

  e-mail: refermis@werbisci.pl

  www.seminarium.org.pl/referat


 • Akcja św. Krzysztofa 2010


  XVI OGÓLNOPOLSKA WERBISTOWSKA AKCJA POMOCY KIEROWCÓW NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU PIENIĘŻNO 2010


  Szanowni Państwo

  Istnieją na świecie miejsca, gdzie ludzie wciąż oczekują pomocy. Z wielu względów pomoc jest możliwa tylko dzięki misjonarzom, którzy docierają do potrzebujących nie zważając na odległość, brak dróg, czy toczące się konflikty zbrojne. Nierzadko są jedynymi, na których mogą liczyć tubylcy. Głosząc Słowo Boże, udzielając sakramentów, animując duchowo chrześcijańskie wspólnoty – organizują wyprawy medyczne, pomagają w transporcie chorych do szpitali oraz dostarczają żywność dla głodujących. Środki transportu, którymi się posługują wykorzystywane są w pracy pastoralnej i edukacyjnej. Bardzo często rower, motocykl, samochód, łódź motorowa, koń czy osioł to skuteczne „narzędzie” pomocy i głoszenia Ewangelii. Continue reading 


 • Akcja św. Krzysztofa 2009

  XV OGÓLNOPOLSKA WERBISTOWSKA AKCJA POMOCY KIEROWCÓW
  NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU – PIENIĘŻNO 2009

  Szanowni Państwo

  Od piętnastu już lat Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie organizuje akcję pomocy kierowców i wszystkich ludzi dobrej woli na rzecz misyjnych środków transportu. Przez te lata dzięki życzliwości wielu osób mogliśmy pomóc w wielu krajach na wszystkich kontynentach w zakupie, dofinansowaniu zakupu, utrzymaniu i remoncie misyjnych środków transportu (samochodów osobowych i ciężarowych, ambulansów, motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi motorowych). Nie sposób policzyć ile dzięki temu uratowano ludzkich istnień, ile matek dowieziono do szpitali, aby mogły godnie i bezpiecznie urodzić dziecko, jak duża liczba osób poznała Ewangelię, czy zdobyła pracę i wykształcenie. Continue reading 


 • Akcja św. Krzysztofa 2008

  XIV OGÓLNOPOLSKA AKCJA POMOCY KIEROWCÓW
  NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU – PIENIĘŻNO 2008


  Czternasty już raz, w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie, odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Werbistowskiej Akcji Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu. Tym razem zgromadziliśmy się w kościele seminaryjnym w niedzielę 27 lipca. Jaki jest cel akcji? Chodzi w niej mianowicie o pomoc misjonarzom w zakupie i utrzymaniu misyjnych środków transportu. Użytkowane są one w celu dojazdu kapłanów na misyjne stacje, do szpitali, do przewozu towarów itp. Jak zwykle potrzeby są ogromne. Wdzięczni jesteśmy Wam, drodzy Przyjaciele, za wszelką pomoc z Waszej strony. Continue reading 


 • Akcja św. Krzysztofa 2007

  XIII OGÓLNOPOLSKA AKCJA POMOCY KIEROWCÓW
  NA RZECZ MISYJNYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU – PIENIĘŻNO 2007

  Świętym i bohaterom od dawien dawna przypisywano pewną cudowność i niezwykłość życia. I choć legendy na dobre wpisały się w ich życiorysy, tak iż trudno czasami przeprowadzić granicę pomiędzy prawdą a fikcją, to ze względu na ich bogactwo i wymowność – legendy przetrwały próbę czasu – są ciągle żywe i budują szlachetne i godne naśladowania postawy. Continue reading