• Category Archives Intencje Mszalne dla misjonarzy
 • Intencje Mszalne dla misjonarzy

  Jest nam miło, że chcecie Państwo, aby nasi misjonarze, odprawiali Wasze intencje mszalne. Dziękujemy z całego serca za wyrozumiałość, że nie mogą to być intencje terminowe, ze względu na odległość, trudnodostępne miejsca i specyfikę misyjnej pracy. Misjonarze pracujący w Ameryce Południowej, Afryce, Azji, Oceanii czy na terenach byłego Związku Radzieckiego są Wam wdzięczni za pamięć, pomoc i zaufanie.

  1. MSZE ŚWIĘTE ZWYKŁE I OKOLICZNOŚCIOWE.

  Prosimy czytelnie (najlepiej drukowanymi literami) napisać imiona i nazwiska oraz w jakiej intencji ma być odprawiona Msza Święta, a także zaznaczyć osoby zmarłe znakiem krzyża (+). Prosimy dostosować wysokość ofiary do zwyczaju przyjętego w parafii zamieszkania.

  2. MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE.

  Od początku VI w. istnieje w Kościele zwyczaj odprawiania Mszy św. gregoriańskich, których nazwa wzięła się od papieża Grzegorza I Wielkiego. Gregoriańskie Msze św. to praktyka odprawiania kolejno 30 Mszy św. w 30 następujących po sobie dniach bez przerwy, za duszę tylko jednego zmarłego. Intencje te można również przekazywać misjonarzom. Bardzo często jest to jedyne źródło utrzymania misjonarza oraz misyjnej parafii.

  Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi Mszy świętych gregoriańskich prosimy o wcześniejszy kontakt z Referatem Misyjnym.

  Pobierz formularz do druku (plik w formacie .pdf)