• Maryja w życiu Afrykańczyków

  „Matko Afryki” to wydana ostatnio przez Referat Misyjny w Pieniężnie książka s. Dolores Zok SSpS, misjonarki w Afryce. Lata życia i posługi misyjnej w Afryce pozwoliły s. Dolores doświadczyć, kim jest Maryja w życiu prostych ludzi na kontynencie afrykańskim. Kliknij po więcej szczegółów.


 • Dokumenty konkursowe do pobrania

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IV edycji konkursu misyjnego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie pod hasłem „Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc!”. Kliknij po więcej szczegółów.


 • IV edycja konkursu „Gdy myślę misje…”

  Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w IV edycji konkursu misyjnego „Gdy myślę misje…”. Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie pod hasłem „Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc!”. Kliknij po więcej szczegółów.


 • Pomoc dla Ośrodka Migranta


 • Spotkania rejonowe współpracowników werbistów – wiosna 2017

  Podajemy terminy spotkań rejonowych współpracowników werbistów, które zostaną zorganizowane wiosną 2017 roku. Rozpoczęcie każdego spotkania o godz. 9.00. Około godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta, zaś planowe zakończenie nastąpi ok. godz. 15.00. Kliknij po więcej szczegółów.


 • „Radość życia” w Pieniężnie

  Dnia 19 stycznia 2017 r. w  Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa pod tyt. „ Radość życia”. Afrykańskie batiki z Togo i Ghany przedstawiają tańce oraz grę na instrumentach muzycznych, tych tradycyjnych jak i współczesnych. Continue reading 


 • Podziękowania z Ghany

  Siostra Beata Grodź SSpS, położna ze szpitala Świętej Rodziny w Nkawkaw w Ghanie nadesłała ostatnio podziękowanie za sprzęt medyczny i lekarstwa, które dotarły do szpitala z Polski. Kliknij po więcej szczegółów.


 • Nowa akcja referatu misyjnego

  „Znaki wiary” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, w której można przekazać nieużywane, w dobrym stanie krzyżyki, medaliki lub różańce. Werbiści w krajach misyjnych przekażą je je wierzącym w swoich parafiach. Plakat akcji możesz znaleźć TUTAJ.


 • Życzenia na Boże Narodzenie

  BOŻE NARODZENIE, PIENIĘŻNO  2016  

   

   

   

  „Jest w moim kraju zwyczaj,
  że w dzień wigilijny,

  przy wzejściu pierwszej gwiazdki
  wieczornej na niebie,

  ludzie gniazda wspólnego
  łamią chleb biblijny

  najtkliwsze przekazując uczucia
  w tym chlebie”.

                                                   C. K. Norwid 

   

  Drodzy Przyjaciele Misji!

  Kolejny raz zasiądziemy do wigilijnego stołu, łamiąc się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia, wspominając tych, którzy odeszli już do wieczności. Przy świątecznym polskim stole, patrząc na choinkę zaśpiewamy kolędy ciesząc się ze Świąt Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego czy ten czas spędzimy samotnie czy w gronie rodzinnym nie zapominajmy o misjonarzach rozsianych po całym świecie. Ogarnijmy ich naszym gorącym uczuciem i modlitwą, gdyż to właśnie oni najpełniej realizują nakaz Zbawiciela „Idźcie i głoście…”. Niech nasza modlitwa będzie dla nich umocnieniem i wsparciem w ich codziennym misyjnym trudzie.

  Szanowni Dobrodzieje!

  Łamiąc się duchowo z Wami opłatkiem składam Wam i imieniu naszych misjonarzy najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Niech Boża Dziecina błogosławi każdy Wasz dzień, trud i dobry zamiar. Obdarza zdrowiem, łaską i pokojem w każdym dniu Nowego 2017 Roku.

  W imieniu misjonarzy werbistów,

  o. Wiesław Dudar SVD

  Dyrektor Referatu Misyjnego

  Księży Werbistów w Pieniężnie

   

   

  Modlitwa za misjonarzy

   

  Dobry Boże, broń tych, którzy rzucają ziarno Twojej prawdy na wszystkich kontynentach. Od głodu, wojny, nienawiści zwątpienia, pogardy wybaw ich Panie. Niech Twoja dłoń prowadzi ich na drogach misyjnego posługiwania. Bądź uwielbiony w misjonarzach i misjonarkach, którzy całe swoje życie oddali, aby służyć innym. Amen.


 • Sudan na starych pocztówkach

  W piątek 16 grudnia 2016 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa „Sudan. Zapomniana Afryka na starych pocztówkach” z kolekcji etnografa dr. Adama Rybińskiego. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, a wzbogacona została eksponatami z sekcji afrykańskiej zbiorów własnych Muzeum w Pieniężnie. Kliknij po więcej szczegółów.